JavaScript API tarayıcılarda ve WebView kullanan uygulamalarda haritalarla çalışmaya yönelik bir kütüphanedir.

Özellikler

Yandex harita verilerine ve teknolojilerine erişim

JavaScript API kullanıcıların işletme ve yer arayabilmeleri, rota oluşturmaları, sokak görüntülerini görebilmeleri ve Yandex.Haritalar'ın diğer özelliklerini kullanabilmeleri için web sitesine veya uygulamaya harita gömülmesini sağlar. Yandex harita verileri sürekli güncellendiğinden, API yoluyla oluşturduğunuz haritalar en son değişiklikleri yansıtır.

Esnek harita yapılandırması

JavaScript API'yi kullanarak, kullanıcıların haritayla nasıl etkileşimde bulunacaklarını ve haritanın nasıl görüneceğini belirleyebilirsiniz. Harita objelerinin stilini belirlemek için standart öğeleri seçebilir ya da özel bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Olay giderici modelin de katkılarıyla harita farklı cihaz türlerinde aynı işlevselliği gösterir.

Veri görselleştirme ve analiz

JavaScript API büyük ölçekli verileri görüntülemenize ve coğrafi analizlere bağlı kararlar almanıza yardımcı olur.

JavaScript API geriye dönük uyumluluğu destekler; bu sayede, yazdığınız kodlar daha sonraki sürümlerde de çalışmaya devam eder. JavaScript API'nin işlevselliği başka geliştiricilerin oluşturduğu eklentilerle artırılabilir.

JavaScript API'nin tüm özellikleri dokümantasyon bölümünde ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Ayrıca, kodların daha kolay anlaşılmasını sağlayan örnekler de bulunmaktadır. Teknik Destek Ekibimiz Yandex.Haritalar API ile ilgili her türlü sorunuzu cevaplamaya hazırdır.

Kullanım koşulları

Kullanım koşullarını kabul etmeniz durumunda Yandex.Haritalar API'sini ücretsiz kullanabilirsiniz.

  • Tüm harita verileri herkesin ücretsiz erişebileceği bir web sitesinde veya uygulamada kullanılmalıdır. Veriler saklanamaz ya da değiştirilemez ancak geocoding (coğrafi kodlama) ve routing (rota oluşturma) sorguları 30 güne kadar ön bellekte tutulabilir.
  • Ücretsiz API kapalı sistemlerde ulaşım takibi için kullanılamaz.
  • Geocoder, router ve panoramalar için maksimum toplam sorgu sayısı günlük 25.000'dir. Sorgular nasıl hesaplanır?.

Ücretsiz kullanım için, dokümantasyonda açıklanan ilave kısıtlamalar bulunmaktadır. Kısıtlamaları kaldırmak için lisans alabilirsiniz.